Altın ve altın ürünleri borsalarının yılın başından bu yana geçirdi yükseliş devri, herkesin dikkatini çekti. Üzerindeki tüm enflasyonist baskılara rağmen altın ve altın ürünleri borsalarında devam eden yükseliş ve kez Altın ve Para Piyasaları İslam Memiş’in gündemindeydi. Yatırımcılara önemli uyarılarda bulunan İslam Memiş, özellikle önümüzdeki iki haftaya işaret etti.

Yatırımcıların yapacağı yatırımların korunabilmesi adına sık sık tüyo veren isimlerden biri olan İslam Memiş, bu kez yatırımcılarını köşesinden uyardı. Altın ve para piyasalarına ilişkin bir yazı kaleme alan İslam Memiş, iki haftalık getiriyi ve bu getirilerin kazanç sayılabilmesi için yapılması gerekenleri açıkladı. İslam Memiş’in uyarıları içerisinde altının düşmesi beklenen tarihe ilişkin bilgiler de yer aldı.

KAR SATIŞI ZAMANI

hem-ons-hem-de-gram-bazda-iki-haftadir-yukseliste-olan-altin-borsalarina-iliskin-yatirimcil

O bankadan 20.000 TL destek almak için tek bir uygulama indirmeniz gerekiyor! O bankadan 20.000 TL destek almak için tek bir uygulama indirmeniz gerekiyor!

Altın ve piyasalara ilişkin sık sık değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, gerçekleştirdiği yazılı değerlendirmesini, TV100’deki köşesinden paylaştı. Köşesine bu hafta yatırım araçlarının getirisini taşıyan İslam Memiş, altını olanlar için ‘satış zamanı’ diyerek çeşitli uyarılarda bulundu. İslam Memiş’in konuyla ilgili uyarılarında şu ifadeler yer aldı:

“Pazartesi günü belirttiğim gibi dolar karşısında diğer enstrümanların coştuğunu gördük. Altının ons fiyatı (XAU/USD) bin 901 dolar, gümüşün ons fiyatı (XAG/USD) 24,18 dolar, EUR/USD paritesi 1,0838, GBP/USD 1,2242 seviyelerine yükseldi. Ancak kar satışı için zaman geldi.”

ALTINDA ARA VAKTİ

Açıklamalarının devamında altının iki haftadır devam eden yükselişine biraz ara vereceğini bildiren İslam Memiş, gelecek yükselişlerin devam edebilmesi açısından bu aranın şart olduğunu bildirdi. Bu nedenle iki hafta altını takip etmeyi öneren İslam Memiş, eline TL geçecek olanlara şu önerilerde bulundu:

“İki haftalık yükselişe biraz ara. Gelecek yükselişlerin sağlıklı olması için biraz dinlemesi gerek. Ondan sebep alım yapmamış, gecikmiş veya eline yeni TL geçenler önümüzdeki iki haftayı takip etmeli. Altının ons fiyatında bin 850 – bin 835 dolar, gümüşün ons fiyatında 23,20-22,50 destek seviyeleri var. Orta ve uzun vadede EUR/USD paritesinde 1,15, GBP/USD 1,32, altın ons 2 bin 350 dolar, gümüş ons 40 dolar seviyelerini takip edeceğim.”