Emlak sektöründe artan maliyetlerin ortaya çıkardığı fahiş konut fiyatları, vatandaşların alternatif olarak adlandırılan konut alım yöntemlerine ilgi göstermeye başlamasına neden oldu. Bu yöntemlerden biri olan icralık konut satışları, son zamanlarda geçmişte gördüğü ilginin iki üç katını görmeye başladı. Bu kapsamda Vakıfbank da satışa çıkardığı icralık konutlar ile dikkat çeken bankalar arasındaki yerini aldı.

Kamu bankalarından biri olması nedeniyle sıkça konut kredisinin çekildiği Vakıfbank’tan aynı zamanda sıkça icralık konut satışı bulmak da mümkün hale geldi. Vakıfbank’ın internet sitesinin ‘Gayrimenkuller’ sekmesi üzerinden e-İhale yöntemi ile satışa çıkan bu konutlar için belirlenen ihale başlangıç fiyatından başlamak üzere, istenilen teklifin verilebilerek, en yüksek teklifi verenin satın alabileceği bu konutlar arasına Ankara’dan 2 yeni konut eklendi.

VAKIFBANK, DUBLEKS DAİRE İÇİN 373 BİN TL İSTEDİ

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

vakifbank-31-dubleks-dair-icin-373-bin-tl-istiyor (2)

Vakıfbank’ın satışa çıkardığı yeni konutlar kapsamında yer alan Ankara’daki bir konut özellikleri ve uygun fiyatı ile dikkat çekti. Pek çok yeni yapının yapıldığı Ankara ilinin Beypazarı ilçesinde yer alan konutun Ayvaşık mahallesinde bulunduğu öğrenildi. Bir apartman dairesinde bulunan ve dubleks olan bu konut için Vakıfbank’ın istediği değer de ortaya çıktı.

Genişliği 217 metrekare olan dairenin 3 oda ve 1 salondan oluşan dubleks bir daire olduğu Vakıfbank tarafından yayınlanan e-İhale ilanında açıklandı. İhalenin başlayacağı meblağı da duyuran Vakıfbank, bu daire için 373 bin TL’den ihaleyi açtı.

VAKIFBANK, ÇANKAYA’DAN YENİ BİR DAİRE SATIŞA KOYDU

Ankara’nın merkez noktası olan Çankaya ilçesinden de bir daire satışa çıkaran Vakıfbank, bu daireye ilişkin de bilgi verdi. Vakıfbank’ın gerçekleştirdiği bilgilendirme kapsamında dairenin 270 metrekare genişliğinde olduğu öğrenildi.

Oda sayısı 4, salon sayısı 1 olan bu dairenin Ankara ilinin Çankaya ilçesinin Büyükesat mahallesinde yer aldığını bildiren Vakıfbank, dairenin fiyatına ilişkin de bilgi verdi. İhale başlangıç bedeli diğer daireye göre yüksek olan bu daire için Vakıfbank 3 milyon 850 bin TL istedi.