Vakıfbank Halkbank Ziraat Bankası emekli promosyonunda artışa gidiyor! SGK ile yeni 3 yıllık anlaşma tarihi ve işte emeklilere ödenecek rakam – Türkiye’de Temmuz ayı ile birlikte sıkça konuşulmaya başlanan emekli promosyonlarında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre özel bankalar promosyon rakamlarını ek hesaplar dahil 10 bin TL’ye kadar yükseltirken kamu bankalarına da gelen talimat sonrasında hazırlıklar resmen başlıyor. Buna göre ise emeklilere ödenecek promosyon rakamları hızla araştırılırken kamu bankaları ile ilgili de yeni haberler gelmeye başladı. İşte konuya dair tüm sıcak ve özel bilgiler Haberi Yakala adresinde yer ediniyor. Haberi okumaya devam edin.

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası SGK ile yaptığı anlaşma gereği promosyon rakamları 3 yıl sabit kalması planlanıyordu. Buna göre ise Ocak 2022 ile birlikte emekli maaşlarında yaşanan artış ve sonrasında Temmuz ayında gelen yeni iyileştirmeler ile birlikte piyasalarda oluşan emekli promosyon rakamları için özel bankalar SGK ile görüşerek yeni anlaşmaları resmen duyurdu.

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

İlk olarak 3 bin TL sonrasında 5 bin TL Ağustos ayı itibariyle 7 bin 500 TL’ye kadar yükselen emekli promosyon rakamları Eylül ayının gelmesi ile birlikte 8 bin TL oldu. Emeklilere ödenen rakamlar her geçen ay artmaya devam ederken Ocak ayında en düşük emekli aylığın asgari ücrete çekilmesinin beklenmesi ile birlikte daha da artacağa benziyor.

KAMU BANKALARI YENİ 3 YILLIK ANLAŞMA İÇİN MASAYA OTURDU

Emekli promosyonları ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler gelmeye devam ederken kamu bankalarında ise bu durum son aylarda hep sabit kaldı. Buna göre ise Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası en yüksek emekli aylığı alan vatandaşa 750 TL ödeme yapmaya devam ediyor.

Emekliler tarafından gelen talep ve öneriler incelemeye alınırken son olarak kamu bankalarında emeklilerin ayrılıkları ise gündeme bomba gibi düştü. Birçok emekli müşterisi tüm hesaplarını kapatarak özel bankalara geçiyor. Bu süreçte ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ise kamu bankalarına promosyon rakamlarını arttırın talimatı geldi.

KAMU BANKALARI YENİ YILA DOĞRU RAKAMLARI YÜKSELTİYOR

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası emeklilere sabit promosyon ödemesi yapıyor. İşte güncel promosyon rakamları:

1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500,00 TL,
1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625,00 TL,
2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750,00 TL tutarında olmak üzere ödemeler yapılıyor.
Kasım 2022’ye kadar en geç kamu bankalarında promosyon rakamlarının 5 bin TL seviyelerine kadar yükselmesi bekleniyor.