Otomobil fiyatlarına gelen zamların ardından artan sektör maliyetlerini de hissetmeye başlamış olan vatandaşlar, otomobil hayallerini raftan indirebilmek için taşıt kredisi kampanyalarını yakından takip etmeye başladı. Yeni yılda bankaların taşıt kredisi faiz oranlarının tek tek belli olmaya başladığı 2023 yılının ilk ayında bir açıklama da indirimli faiz oranları ile öne çıkan Vakıfbank isimli kamu bankasından geldi.

Taşıt kredisi çekmek için fırsat kollayan vatandaşlara Vakıfbank’tan son derece cazip bir teklif geldi. Taşıt kredilerinde 48 aya varan vade seçenekleri sunan Vakıfbank, geri ödemeleri kolaylaştıran yeni adımlar attı. Faiz oranlarında da indirime giden Vakıfbank, yeni yılda taşıt kredisi çekmek isteyen vatandaşlara yaptığı yazılı duyuru ile çağrıda bulundu.

KİŞİYE ÖZEL GERİ ÖDEME PLANLARI DEVREYE ALINDI

Taşıt kredisi çekecek olan vatandaşlar için çağrıda bulunan Vakıfbank, yazılı olarak gerçekleştirdiği kampanya duyurusunda; “48 aya varan vade seçenekleri ve cazip faiz oranlarıyla arabanız kapınızda!” ifadelerine yer verdi. Hem sıfır hem de ikinci el taşıt kredisi sağlayan Vakıfbank, geri ödemeleri ise farklı şekilde ödemeye izin vereceğine ilişkin bilgilendirmeyi gerçekleştirdi. İşte Vakıfbank’ın taşıt kredisi geri ödeme planı seçenekleri:

  • 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli
  • 3 ayda bir taksitli
  • Aylık eşit taksitli
  • Değişken taksitli
  • Son taksit balon ödemeli

FAİZ ORANLARINDA İNDİRİME GİDİLDİ

vakifbanktan-otomobil-almak-isteyenlere-48-ay-vadeli-kredili-jesti-geldi

Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

Sıfır kilometre araçların değerine göre yüzde 70 finansman sağlayan Vakıfbank, aracın 400 bin TL'ye kadar olması halinde bu finansmanı verebileceğine ilişkin bir açıklama da gerçekleştirdi. 48 aya varan vadeleri aracın değerine göre değişmekle birlikte sunan Vakıfbank, araç değeri 400 bin 1 TL ile 800 bin TL arasında olması halinde ise finansman tutarının yüzde 50’ye düşeceğini hatırlattı.

Araç değerinin 800 bin 1 TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında olması halinde yüzde 30 finansman sağlayacak olan Vakıfbank, araç değerinin 1 milyon 200 bin 1 TL ile 2 milyon TL arasında olması halinde ise yüzde 20 finansmanı garanti eden bir açıklamada bulundu. Öte yandan Vakıfbank’ta bu ay itibariyle taşıt kredisi başlangıç faizi yüzde 1,59’a düştü.