2021 yılının son çeyreğinde yükselişe geçen altın fiyatları ile döviz kurları, gündelik hayatın dengesini de alt üst etti. Sene sonu itibari ile başta gıda fiyatları olmak üzere otomotiv, gayrimenkul, tekstil, akaryakıt ve daha pek çok sektörden yüksek oranlı zam açıklamalarının gelmesi sabit maaşları ile geçinmek durumunda olan vatandaşları resmen şaşkına çevirdi. Oldukça kısa bir süre içerisinde yaşanan fiyat değişimleri, yeni dönemde de katlanarak devam etti. 

Elon Musk'ın eriyen serveti Guinness'e girdi! Elon Musk'ın eriyen serveti Guinness'e girdi!

Uzun süredir yükselişini sürdüren enflasyon yalnızca ülkemizin değil tüm dünya ülkelerinin en büyük problemlerinden birisi olarak öne çıktı. Sene başından bu yana yüksek enflasyon ile mücadele edebilmek amacı ile her ülke yönetiminden kendi politikalarına bağlı olarak önemli adımlar gelirken ülkemizde de başta maaş iyileştirmeleri olmak üzere pek çok alana ilişkin ciddi kararlar alındı. 

Tüketilen gıdalar başta olmak üzere gündelik yaşam akışı içerisinde satışa sunulan hizmetlere ve diğer hizmet ürünlerine yüksek oranlı zamların yapılması geçim dertlerinin tarihi seviyelere ulaşmasına sebep olurken otomotiv sektöründe de ciddi farklar ortaya çıkmaya başladı. Birçok parametreden etkilenerek rekor seviyelere ulaşan araç fiyatları yeni bir araç satın almak isteyen vatandaşlara engel olurken mevcut araçların rutin bakımları ve diğer harcamaları da tüketicileri köşeye sıkıştırdı.

Son dönemlerde sigorta, kasko gibi hizmetlerde gözlenen yüksek oranlı zamlar araç sahibi tüketicilerin isyan etmesine sebep olurken bir tepki de herkesin tanıdığı yönetmen ve senarist Gani Müjde’den geldi. Müjde, aracına kasko yaptırmak isterken sunulan teklife büyük bir tepki gösterdi.

ÖNCE “104” DEDİ!

vatandaslardan-sonra-unlu-isimlerden-de-zam-tepkisi-geldi-gani-mujde-kasko-teklifine-isyan- (2)

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Gani Müjde, geçtiğimiz yıl 8 bin TL’ye yaptırdığı kasko için bu sene 104 bin TL’lik fiyat teklif verildiğini ifade etti. “Tamam enflasyon var yüksek fiyat bekliyordum ama yuh be kardeşim” ifadeleri ile tepki gösteren Müjde, sosyal medya kullanıcılarından destek gördü.

SONRA DÜZELTTİ!

Paylaşımının hemen ardından bir düzeltme paylaşımı daha yapan Müjde, “104 bin TL değil 140 bin TL!” ifadelerini kullandı. Aracının lüks değil normal bir araç olduğunu ifade eden Müjde, fiyatlardan ötürü halen kasko yaptırmadığını belirtti.