Bir süre önce kilo almaya başladığını fark eden bir vatandaş, önce bu durumu önemsemedi. Ancak ne yaptıysa kilo almaktan kurtulamayan vatandaş hastaneye başvurdu. Burada yapılan tetkikler sonucu aldığı kiloların sebebi ortaya çıkınca hayatının en büyük şokunu yaşadı.

Tokat'ta hayatını sürdüren bir vatandaş yaklaşık 2 yıl kadar önce birden kilo almaya başladığını fark etti. Son zamanlarda yemeği fazla kaçırdığını düşünen o vatandaş önceleri bu durumu önemsemedi. Ancak kilo almaya devam edince durumda bir terslik olduğunu düşündü. Yediğine içtiğine dikkat etmeye başlayan o vatandaş, neredeyse yemeden içmeden kesilecek duruma geldi. Ancak hızla kilo almaya devam edince durumun ciddiyetinin farkına vardı ve hastaneye başvurdu.

Tüp Bebek Sonrası Doğal Yolla Hamile Kalma Şansı Az Tüp Bebek Sonrası Doğal Yolla Hamile Kalma Şansı Az

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi'nde genel cerrahi bölümüne giden vatandaşa burada bir takım tetkikler yapıldı. Tetkiklerin neticesi doktorları olmasa da kilo aldığını düşünen o vatandaşı çok şaşırttı. Fazla yediği için kilo aldığını düşünen vatandaş, aslında karnında büyüyen kitleler nedeniyle şişmeye başlamıştı.

Derhal ameliyata alınan vatandaşın karnındaki şişliğin nedeni, operasyonun tamamlanmasıyla birlikte çok daha net bir şekilde ortaya çıktı. Karnı artık günlük hayatını olumsuz etkileyecek kadar çok şişen ve sağlık problemleri yaşamaya başlayan o vatandaşın içinden kilolarca kitle çıkarıldı. 

Kilo aldığını düşünerek karnının şişliğini önemsemeyen o vatandaşın karnından, gerçekleştirilen operasyon neticesinde toplamda tam 13 kilogramlık kitle çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren doktorların ifadesine göre, vatandaş bu durumu bir süre daha önemsemese ve hastaneye başvurmasa hayati önem taşıyan sonuçlar doğabilirdi. 

Ameliyatı gerçekleştiren doktor, vatandaşın karnından çıkarılan kitleler hakkında, "iç organların işleyişini olumsuz yönde etkileyecek boyuta ulaşmış kitlelerle karşılaştık. Bazı damar ve idrar yollarını kapatma noktasına gelmişti. Ayrıca böbrekleri de etkiler haldeydi. Üroloji bölümü ile ortak bir operasyon gerçekleştirdik. Uzman hekimler, toplamda 3 saat süren bir ameliyatla tamamen kitleleri temizledi. Karnın arka bölümünde bulunan yağ dokusundan doğan kitlelerdi. 4 parça halinde 13 kilograma yakın kitle çıkardık. Buna benzer hastalarla nadiren karşılaşırız. Ancak daha önce 10 kilodan fazla büyümüş tek parça kitle ile karşılaştığımız da oldu. dedi.

Ameliyatı geçiren hasta ise şu an halinden gayet memnun. Nispeten durumun erken farkedilmesinden ötürü hayati tehlike oluşturacak bir durum ile karşılaşmadı. Bir türlü kurtulamadığı kilolarından ise operasyon sonrasında kurtulmuş oldu. Bir süre yoğun bakım ünitesinde kaldıktan sonra servise alınmış durumda ve sağlık durumu gayet iyi.