Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatlarımıza dahil olan ve artık yalnızca haberleşmek amacı ile kullanılmayan akıllı telefonlar, her kesimden vatandaşın vazgeçilmezi haline geldi. Mesajlaşma, sesli konuşma, sosyal medya uygulamaları, banka işlemleri, sunum hazırlama, alışveriş ve daha pek çok kategori altında hizmet alınmasını sağlayan akıllı telefonlar, günümüz gelişen teknolojisinde lüks tüketim ürünü olarak değil, temel ihtiyaç ürünü olarak değerlendirilmeye başlandı. 

Akıllı cihaz sektörünün büyük rekabetlere şahitlik ettiği şu günlerde akıllı cihazlar aracılığı ile kullanılabilen sosyal medya platformları arasında da rekabetin kızıştığı göze çarpmaya başladı. Bu kapsamda Twitter, Instagram ve Facebook uygulamalarına bazı yeni özellikler tanımlanmaya başlanmışken asıl gelişim WhatsApp’ta gözlendi. 

Meta bünyesine girdikten sonra diğer sosyal medya uygulamalarına karşı birkaç adım öne çıkabilmek adına sürekli bir gelişim içerisinde olan WhatsApp, bu gelişimini 2022 yılında da sürdürmeye devam etti. Yeni yıla girilmesi ile birlikte birçok farklı özelliğini erişime açan ve yanı sıra yeni özellikler üzerinde de çalışmaya başladığını duyuran WhatsApp yönetimi, bazı özellikleri ile ikili ilişkilerin bozulmasına da sebep oldu. Özellikle “herkesten sil” ve “benden sil” özelliklerini karıştıran bazı kullanıcılar, yakın dostları ile bile ters düştü. 

Grup içi veya ikili mesajlaşmalarda gönderilen iletilerin silinmesini sağlayan “benden sil” ve “herkesten sil” özellikleri, erişime açıldıkları ilk dönemlerde kullanıcıların yanlış tercihler yapmalarına sebep oldu. Gönderdikleri yanlış mesajları herkesten silmek yerine yanlışlıkla yalnızca kendilerinden silen kullanıcılar, bu özellikle ile birlikte oldukça zor duruma düştü. Ancak edinilen son bilgilere göre WhatsApp’ın bu özelliği iyileştirdiği öğrenildi. 

5 SANİYE İÇERİSİNDE GERİ ALINABİLECEK!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı! Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in kullandığı akıllı telefon ortaya çıktı!

whatsapp-bozulan-iliskilerinizi-duzeltiyor-hatanizi-5-saniye-icerisinde-geri-alabileceksini

WhatsApp tarafından erişime açılan yeni özelliğe göre “herkesten sil” seçeneğine tıklamak yerine yanlışlıkla “benden sil” seçeneğine tıklayan kullanıcıların, 5 saniye içerisinde bu kararlarından vazgeçebilecekleri öğrenildi. 

“HERKESTEN SİL” ÖZELLİĞİ 2 GÜN DEVREDE!

Normal şartlarda yarım saat içerisinde kullanıma açık olan “herkesten sil” özelliği, geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni güncelleme ile birlikte 2 gün boyunca aktif kalabilecek.