Cep telefonlarının yeni teknoloji ile birlikte bir telefondan çok daha fazlasını ifade ettiği şu günlerde, sosyal medya uygulamaları da kullanıcı sayılarını arttırmaya başladı. Bu kapsamda ciddi bir rekabet ortamı oluşurken mevcut kullanıcılarını kaybetmek istemeyen, aksine kullanıcı sayısını günden güne arttırmak isteyen sosyal medya platformları, kullanıcılarının taleplerine kulak vererek yeni özellikler denemeye başladılar. 

Günden güne artan sosyal medya kullanımında Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp uygulaması öne çıktı. Resmi verilere göre dünya genelinde yaklaşık olarak 3 milyar kullanıcı ile en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olarak gösterilen WhatsApp, kızışan rekabet sonrasında kolları sıvadı. Birçok rakibinin bulunduğunun farkına varan ve bu kapsamda da mevcut kullanıcılarının taleplerine kulaklarını tıkamayan Meta, WhatsApp için yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Şu an test aşamasında olan özellik sayesinde birçok kullanıcının özel hayatında ve iş hayatında daha rahat bir kullanım gerçekleştirmesinin hedeflendiği ileri sürüldü. 

WHATSAPP’IN YENİ ÖZELLİĞİ DUYURULDU!

whatsappin-test-asamasinda-olan-yeni-ozelligi-alkis-topladi-karsi-tarafin-haberi-olmadan-re (2)

Bakan Uraloğlu açıkladı: Türkiye'de genişbant internet abone sayısı 93,1 milyona ulaştı Bakan Uraloğlu açıkladı: Türkiye'de genişbant internet abone sayısı 93,1 milyona ulaştı

Seneler önce Meta firması tarafından satın alınan ve şu an dünya vatandaşları tarafından en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olarak gösterilen WhatsApp, sene başından bu yana birçok yeni özelliğini duyurdu. Kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek ve ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilmek adına grup konuşmalarında kişi sayısını arttıran, çevrimiçi olma durumunun yalnızca seçili kişilerin bilgisi dahilinde olmasını sağlayan WhatsApp, bu sefer de aramalara dönük yeni bir özellik geliştirdi. 

WhatsApp yönetiminden gelen açıklamaya göre “Rahatsız Etme” modu olarak test edilmeye başlanan yeni özellikte, kullanıcılar istemedikleri dönemlerde kendilerini bir nevi sessize alabilecek ve uygulama üzerinden gelen çağrılar otomatik olarak reddedilecek. Aramayı yapan kişi ise reddedildiğinin farkına varmayacak. 

BETA KULLANICILARI TEST ETMEYE BAŞLADI!

WhatsApp yeni özelliğini Beta kullanıcılarının erişimlerine açtı. Mevcut uygulama kullanıcıları, bu özelliğin yerinde bir karar olduğuna dikkat çekti.