Tüm dünyanın ilgiyle kullandığı mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, son zamanlarda kendisini yeniliklere ve gelişime adadı. Özellikle de yaşadığı gizlilik krizi sonrası kullanıcılarını memnun etmek adına gelişmelerini hızlandıran ve güncellemelerini sıklaştıran WhatsApp, o günden bugüne çok sayıda yeni özelliğini devreye soktu. WhatsApp’tan şimdi çok tartışmalara yol açacak bir özellik haberi daha geldi. 

Şimdilerde Meta şirketi tarafından kontrol edilen WhatsApp, güncellemelerine bir yenisini daha eklemek için düğmeye bastı. Son olarak ‘Kaybolan Mesajlar’ özelliği ile mesajların bir süre sonra silinmesine izin veren WhatsApp, şimdi ise bu özelliğin tam tersi bir şekilde işleyecek olan ‘Saklanan Mesajlar’ özelliğini duyurdu. Öte yandan çok geçmeden WhatsApp’ın yeni özelliğinin detayları da ortaya çıktı. 

Hyundai 2023 Ocak ayı fiyatları belli oldu! Bu modelde 6.500 TL indirim uygulanacak! Hyundai 2023 Ocak ayı fiyatları belli oldu! Bu modelde 6.500 TL indirim uygulanacak!

WHATSAPP, YENİ ÖZELLİĞİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI 

whatsappin-yuva-bile-yikacak-mesaj-saklama-ozelligi-yolda (2)

Özellikle 2022 yılında çok sayıda yeniliği kullanıcıları ile buluşturmuş olan WhatsApp, son olarak ‘Mesajları Taşıma’ özelliğini kullanıma sokmuş ve bu sayede pek çok kolaylığı kullanıcılarına sağlamaya başlamıştı. Özellikle telefon değiştirdiklerinde mesajlarının kaybolmasından dert yanan WhatsApp kullanıcılarını kurtaran bu özellik sayesinde sadece QR kod okuması ile mesajları cihazlar arasında aktarmak mümkün hale geldi. WhatsApp, bu kez bambaşka bir özellik için hazırlıklara başladı. 

Rakiplerini geride bırakacak ‘Kaybolan Mesajlar’ özelliğini diğer mesajlaşma uygulamalarından önce hayata geçirmiş olan WhatsApp, mesajların bir süre sonra otomatik olarak silinmesini mümkün hale geçtiğimiz yıl getirdi. Bu yeniliğe bir yenilik daha eklemeye hazırlanan WhatsApp, bu kez ‘Saklanan Mesajlar’ özelliği için hazırlıklara başladı. Kaybolan mesajların süresi dolduğu halde bile mesajı göstermeye yarayacak olan bu özellik sayesinde kullanıcılar diledikleri mesajları saklayıp, diledikleri mesajları silebilecek. 

SİMGE İLE SAKLANAN MESAJLAR GÖRÜLEBİLECEK

Yeni özellik kapsamında kullanıcılarına hem kaybolan mesajları geri getirme ve saklama hem de dilediği an silme özelliği sunacak olan WhatsApp, bu özelliğini kullanıcılarına küçük bir simge ile gösterecek. Instagram’ın ‘Kaydedilenler’ özelliğinin simgesine benzer bir simge kullanacak olan WhatsApp, saklanacak olan mesajları diğer mesajlardan ayıracak. 

Yeni özelliğini henüz geliştirme aşamasında olduğu bilinen WhatsApp’ın önümüzdeki güncellemede yeni özelliğini devreye alması bekleniyor. Ancak, konuyla ilgili henüz tarih açıklaması yapmamış olan WhatsApp, bu özelliğin ne zaman geleceğini şimdilik sır gibi saklıyor.