Dijitalleşen gündelik hayat şartları, tüketicilerin alışkanlıklarının değişmesini de sağladı. Önceden yalnızca sesli veya yazılı mesajlar aracılığı iletişim kurulmasını sağlayan cep telefonları, teknolojinin de etkisi ile birlikte gündelik hayatın vazgeçilmez cihazlarından birisi haline dönüştü. Yaygınlaşan akıllı cihaz kullanımı, beraberinde sosyal medya platformlarının da abone sayılarının artmasına aracılık etti. 

Geçmiş yıllarda da birçok sosyal medya uygulaması bulunurken bu uygulamalara yalnızca masaüstü cihazlarından erişilebilmesi, anlık olarak iletişim kurulmasının önünde bir engel olarak duruyordu. Bugün ise akıllı cihazların kullanımlarının artması ile birlikte sosyal medya uygulamaları da günümüz versiyonları ile kullanıcılarının birincil iletişim araçları olarak büyük öne çıkmaya başladı. 

Sosyal medya uygulamalarının günden güne daha çok rağbet görmesi firmalar arasında da rekabetin kızışmasına neden oldu. Bu kapsamda bu sene içerisinde kullanıma açtığı birçok yeni özelliği sayesinde rakiplerine karşı birkaç adım öne çıkmayı başaran WhatsApp, dünya genelinde milyarlarca kullanıcı tarafından en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması oldu. Gelişimini sürdürmeye devam eden WhatsApp’ın, yeni bir özellik üzerinde daha çalışmaya başladığı ortaya çıktı. WhatsApp bazı kullanıcılar tarafından beğenilen bazıları için ise tam bir kaosu ifade eden yeni özelliği merak konusu oldu. 

Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

WHATSAPP’IN YENİ ÖZELLİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

whatsapptan-kullanicilarini-cildirtacak-olan-yeni-ozellik-mesajlar-aninda-silinecek (2)

Rekabetin kızıştığı piyasada üstünlük sahibi olabilmek amacı ile birçok farklı özelliğini devreye sokan WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde daha çalışmaya başladığı öğrenildi. Android kullanıcıları üzerinden test edilmeye başlanan yeni özelliğin tıpkı tek seferliğine görüntülenebilen fotoğraf ve video paylaşımlarında olduğu gibi yazılı mesajların da bir kere görüntülenmesini sağlayacağı öğrenildi. 

SANİYELİK WHATSAPP MESAJ UYGULAMASI NE ZAMAN KULLANILMAYA BAŞLANACAK?

WhatsApp’ın bir defalığına görüntülenebilen yazılı mesaj özelliği, şu an için bazı Android kullanıcıları tarafından test ediliyor. Meta bünyesinde hizmet veren WhatsApp, yeni özelliğin tüm aboneler tarafından ne zaman kullanılabileceğine ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.