Teknolojinin gelişmesi ve tüketici ihtiyaçlarının da yeni döneme göre şekillenmeye başlaması ile birlikte, akıllı cihazların kullanımları yaygınlaşmaya başladı. Önceleri yalnızca “haberleşme” adı altında kullanılan cep telefonları, yeni dönemde büyükten küçüğe herkesin ihtiyaç duyduğu temel cihazlar arasına girdi. Cep telefonlarının yalnızca mesajlaşmak ya da konuşmak için kullanılma özelliklerinin çok daha ötesine ulaşan akıllı cihazlar, bugün bankacılıktan eğitime kadar pek çok alanda aktif olarak kullanılmaya başlandı. 

Uzun süredir gelişimlerini sürdüren ve yeni dönemde hem donanımsal hem de yazılımsal olarak tüketicileri şaşırtan yenilikler ile tasarlanan akıllı telefonlar, beraberlerinde sosyal medya platformlarının da gelişmelerini sağladı. Akıllı cihazların yanında büyük bir pazara sahip olan sosyal medya platformları, bu pazarda sahip oldukları payları artırabilmek amacı ile resmen kızgın bir rekabetin içerisine girdi. 

Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayılarını artırmak amacı ile geliştirdikleri pek çok özellik tüketiciler tarafından anında değerlendirilirken son dönemlerde yaptığı güncellemeler ve hem masaüstü hem de mobil versiyonuna eklediği yeni özellikler ile dikkat çeken platformların başında WhatsApp geldi. 

Açıklanan verilere göre dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olduğu öğrenilen WhatsApp, sene başından bu yana hem mobil versiyonu hem de masaüstü versiyonu için birçok yeni özellik duyurdu. Sene sonuna doğru yaklaşıldığı şu günlerde çalışmaların hız kesmeden devam eden sosyal medya platformu, masaüstü versiyonu için iki yeni özellik üzerinde daha çalışmaya başladığını duyurdu. 

DURUM ÖZELLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK!

whatsapptan-masaustu-versiyonuna-yeni-guncellemeler-arama-etkinlestirilecek-durum-sekmesi-k (2)

Instagram’ın hikaye özelliğini “durum” ismi altında hizmete sunmuş olan WhatsApp yönetimi, bu özelliğinin masaüstü versiyonunda değişikliğe uğrayacağını bildirdi. Artık paylaşımların durum sekmesi olarak değil de sohbet içerisinde gösterileceğini belirten WhatsApp, arzu edilen durumların sessize alınabileceğini ifade etti. 

ARAMA SEKMESİ SENKRONİZE EDİLECEK!

Apple iPhone 15 serisi için kolları sıvadı! Apple iPhone 15 serisi için kolları sıvadı!

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bir diğer özelliğin de mobil versiyonda bulunan arama özelliğine ilişkin olduğu öğrenildi. WhatsApp, aram özelliğini masaüstü versiyonuna da taşıyacak ve mobilde olan çağrı geçmişi masaüstü versiyonda da görüntülenebilecek.