Dünyada futbolun en hareketli olacağı dönemler geldi. Ara sezon transferini açan ülke ligleri, bonservisi elinde olan yıldız oyunculara odaklanmışken; bonservisi elinde olmayan ve bir takımda yer alan yıldız isimler için de servetler ödenmeye başladı. O isimlerden biri olan Wout Weghorst, Beşiktaş’tan sonraki durağını belirledi. Yeni takımı ile imzaları atan Wout Weghorst’tan ilk açıklama da geldi.

Futbolseverlerin takip ettiği transfer sezonu başladı! İşte bu sezonun yıldızları Futbolseverlerin takip ettiği transfer sezonu başladı! İşte bu sezonun yıldızları

Bir süre Beşiktaş’ta forma giyen Wout Weghorst’un takımdan gideceği yalnızca bir iddiaydı. Bu iddiaları doğrulayan siyah beyazlı takımın yönetimi, Wout Weghorst’u gönderme kararını resmi olarak açıkladı. Gelen açıklama sonrası ise Wout Weghorst’un transfer olacağı dünyaca ünlü futbol külünü netleşti. Wout Weghorst’un transfer esnasındaki açıklamaları bir hayli dikkat çekici iken; ünlü ismin Beşiktaş’a kazandırdığı ücret ise dudakları uçuklattı.

WOUT WEGHORST, MANCHESTER’DA

wout-weghorst-gidisiyle-besiktasa-28-milyon-euro-kazandirdi

Bilindiği üzere Beşiktaş’ta forma giyen Wout Weghorst’un sözleşmesi feshedildi. Siyah beyazlı takım Wout Weghorst ile yollarını ayırdığını geçtiğimiz günlerde duyururken; yıldız futbolcu, uzun süre açıkta kalmadı. Ara sezonda hemen transferini alan Wout Weghorst için Manchester United yolu gözüktü.

İyi bir golcü olması nedeniyle futbolseverlerin yakından takip ettiği isimlerden biri olan Woult Weghorst’un sözleşmesinin feshedilmesinin ardından harekete geçen Manchester United, Wout Weghorst’u bağladı. İmzanın atıldığı transfer için gerekli olan Wout Weghorst’un fesih bedeli olarak ise Beşiktaş 2,8 milyon Euro kazandı.

İLK AÇIKLAMA HEMEN GELDİ

Öte yandan Manchester United’a transfer olan Wout Weghorst, ara transfer sezonunun bomba transferi olarak futbol yorumcuları cephesinde yankı buldu. Transfer esnasında yaptığı açıklamalar ile de dikkat çeken Wout Weghorst, takımına hızla adapte oldu. Sahiplenme vurgusunun yer aldığı Wout Weghorst’un basına yaptığı açıklamalarda şu ifadeler vardı:

 “Takıma katıldığım için çok mutluyum. Burada olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Geçmişte United’a karşı oynadım ve şimdi bu kırmızı formayı giymek harika bir duygu. Her şeyimi bu kulüp için vereceğime söz verebilirim.”