Önceleri yalnızca konuşmak ya da mesajlaşmak için kullanılan cep telefonları, son on yıllık dönem içerisinde büyük bir değişime uğradı. Giderek gelişen teknoloji sayesinde pek çok işlemin tek ekran üzerinden yapılmasını sağlayan telefonlar, artık “akıllı cihaz” olarak anılmaya başlandı. 

Lüks tüketim ürünü olarak değil de temel tüketim ürünü olarak değerlendirilen akıllı cihazların kullanımlarının artması, piyasada rekabetin de aynı doğrultuda artmasına aracılık etti. Bu durum akıllı telefon üreticilerinin her yeni üründe rakiplerine karşı birkaç adım öne çıkma isteğine sahip olmalarını sağlarken özellikle büyük firmalar birbirlerinin ürünlerini yakından takip etmeye başladı. 

Akıllı cihaz sektörünün en önemli isimlerinden birisi olan Çinli elektronik şirketi Xiaomi, son dönemlerde piyasaya sürdüğü akıllı telefonları ile birçok büyük rakibini geride bırakmayı başardı. Son akıllı telefonları ile akıllı cihaz sektörünün devi olarak gösterilen Apple ile yarışan Çinli Xiaomi, geçtiğimiz günlerde kurucusu Lei Jun’un yaptığı açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. 

İTİRAF ETTİ!

xiaominin-sahibi-lei-jun-sonunda-acikladi-nicin-iphone-kullandigi-ortaya-cikti

2020 yılında iPhone kullandığı ortaya çıkan CEO Jun, şimdiye kadar bu konuya ilişkin bir açıklama yapmayarak kafaları karıştırmıştı. Geçtiğimiz günlerde tekrar iPhone kullanırken görüntülenen Jun, bu sefer açıklama yapmak durumunda kaldı. 1 yıldır iPhone kullandığını itiraf eden Jun, şu ifadeleri kullandı: “Xiaomi modellerini iPhone cihazlar ile kıyaslamak için bu telefonu kullanıyorum. Eğer iPhone ile kendi ürünlerimi kıyaslama cesaretim olmasaydı yüksek kaliteli telefonlar üretemezdik.”

2020 YILINDA YAKAYI ELE VERMİŞTİ!

Netflix aboneliklerine dudak uçuklatacak zam geldi! Netflix aboneliklerine dudak uçuklatacak zam geldi!

Çin’in elektronik devi olarak gösterilen Xiaomi, son dönemlerde geliştirdiği akıllı cihazlar ile sektörde bulunan diğer rakiplerinin önüne geçmeye başladı. Ancak 2020 yılında medyana gelen bir olay hem Xiaomi kullanıcılarının hem de diğer sektör temsilcilerinin kafalarını karıştırmaya devam ederek ilgili olayın sürekli olarak gündemde kalmasına sebep oldu. 

2020 yılında sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımın altında “for iPhone” ibaresi olduğu görülen CEO Jun, o paylaşımı ile üreticisi olduğu Xiaomi cihazlar yerine rakibi olan Apple’ın cihazını kullandığını bir nevi itiraf etmiş oldu. Paylaşımını anında silen Jun, sonrasında Xiaomi cihazı üzerinden aynı paylaşımı yapmıştı.