Yeni dönemde başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı, yükselen grafiklere sahip olan döviz kurlarında ve altın fiyatlarında yükseliş hızlarının artmasına sebep oldu. Ek olarak artan enflasyona karşı merkez bankalarından da faiz artırımı açıklamaları gelmesi, ekonomi piyasalarının son dönemlerin en olumsuz grafiklerine sahip olmalarına yol açtı. Bu durum gündelik hayat akışına direkt olarak etki ederken vatandaşların alım güçlerinin de düşmesine sebep oldu. 

Gıdadan dijital ürünlere, giyimden otomotive kadar hizmet alınan birçok sektörden yüksek oranlarda zam açıklamalarının gelmesi, vatandaşların sabit giderlerinin yanı sıra temel ihtiyaçları için de ek bir bütçe ayırmalarına sebep oldu. Bu durum sabit gelirli vatandaşlar için içinden çıkılamayacak bir duruma dönüşmüşken vatandaşların bekledikleri nakit desteği, Yapı Kredi Bankası’ndan geldi. Banka, her kesimden vatandaşın başvurularını değerlendirecek olduğu yeni ihtiyaç kredisi kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı.

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI KASIM 2022

yapi-kredi-bankasi-kredi-taksitlerini-3-ay-erteliyor-gunde-sadece-82-tlye-50-bin-tllik-odem

O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı! O banka gemileri yaktı, 100 bin TL’lik nakit desteği için düğmeye bastı!

Sektörün gelişmiş bankaları arasında yer alan ve ger dönemde olduğu gibi yeni dönemde de tüketici lehine kampanyalar geliştirme gayreti devam eden Yapı Kredi Bankası, artan nakit ihtiyaçları sebebi ile geçim dertleri giderek artan vatandaşlar için yeni bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Kampanya kapsamında taksit ödemelerinin 3 aya kadar ertelenebileceğini ifade eden banka, ayrıntıları paylaştı.

Yapı Kredi Bankası üst limitini başvuru sahibinin ödeme performansına göre belirleyecek olduğu yeni ihtiyaç kredisi kampanyasının ortalama faiz oranını yüzde 2,84 olarak açıkladı. Kampanya kapsamında başvuru yapılabilecek azami vade sayısı ise 36 ay olarak belirlendi. 

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Yapı Kredi Bankası 3 ay taksit erteleme imkanı sunduğu yeni ihtiyaç kredisi kampanyasının örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay 
  • Faiz oranı: Yüzde 2,84
  • Taksit tutarı: 2.481,95 TL