Yüksek enflasyon, Rusya- Ukrayna savaşı, faiz artırımı kararları ve daha pek çok faktör çerçevesinde oldukça ağır bir ekonomik sürecin yaşandığı 2022 yılı, vatandaşların alım düşlerinin düştüğü ve bu kapsamda da en temel ihtiyaçların dahi parmak hesabı ile karşılanmak durumunda kalındığı bir dönem olarak tarihe geçti. Tarihi oranlarda artan maaşlara rağmen geçim derdinden kurtulamayan ve her yeni güne yeni zamlar ile uyanmak durumunda kalan vatandaşlar, seneyi ekonomik açıdan bir nebze olsun daha rahat kapatabilmek amacı ile bankaların yıl sonu kredi kampanyalarını yakından takip etmeye başladı. 

EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu! EYT'lilerin maaş tarihi belli oldu!

Vatandaşları, bir yılı aşkın süredir içerisinde bulundukları geçim derdinden bir nebze olsun kurtarmak isteyen bankalardan birisi olarak öne çıkan Yapı Kredi Bankası, sene sonu kredi kampanyasını duyurdu. “Yılbaşı Kredisi” başlığı altında yeni kredi ürününü tanıtan banka, detayları tüketiciler ile paylaştı. 

YAPI KREDİ BANKASI YILBAŞI KREDİSİ ARALIK 2022

1944 yılından bu yana özel bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Yapı Kredi Bankası, tüketicilerin nakde olan ihtiyaçlarını yeni yıl gelmeden karşılayabilmeleri amacı ile yeni bir Yılbaşı Kredisi ürünü düzenlediğini duyurdu. Bu kapsamda kredi ürününün üst sınırını başvuru sahibinin bankacılık performansına göre belirleyeceğini ifade eden Yapı Kredi Bankası, ürünün başlangıç faizini yüzde 2,69, azami vade sayısını ise 36 ay olarak açıkladı. Ayrıca başvuru sahiplerine taksitleri 3 ay erteleme fırsatı sunacağını ifade eden Yapı Kredi Bankası, sene sonuna kadar da başvuruları kabul etmeye devam edeceğini bildirdi. 

YAPI KREDİ BANKASI YILBAŞI KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

yapi-kredi-bankasindan-3-ay-taksit-erteleten-yilbasi-kredisi-destegi-gunde-34-tlye-20-bin-t (2)

yapi-kredi-bankasindan-3-ay-taksit-erteleten-yilbasi-kredisi-destegi-gunde-34-tlye-20-bin-t

Yapı Kredi Bankası, başlangıç faizi yüzde 2,69 olan 3 ay taksit erteleme fırsatlı yeni kredi ürününe ilişkin örnek hesaplama tablolarını yayınladı. 
Birinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 20 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay 
  • Faiz oranı: Yüzde 3,09
  • Aylık taksit tutarı: 1.037,69 TL

İkinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay 
  • Faiz oranı: Yüzde 2,84
  • Aylık taksit tutarı: 2.481,95 TL