LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı

Bir vatandaş İstanbul'da iş dönüşü uğradığı fırından ekmek alarak evinde geldi. Akşam yemeğinde ailesiyle birlikte fırından aldığı ekmeği tüketen vatandaş, yemekten sonra hemen hastaneye koştu. Boğazında bir acı hisseden vatandaş operasyona alındı ve 5 santimlik yabancı cisim çıkarıldı.

İstanbul'da yaşayan 30 yaşındaki adam iş dönüşü her zaman alışveriş yaptığı fırından ekmek alarak evine gitti. Ailesi ile birlikte akşam yemeği yiyen adam, bu ekmeği de tüketti. Bu sırada boğazında bir acı hisseden Faruk Karayel isimli vatandaş, kendi çabalarıyla boğazına takıldığını hissettiği cismi çıkaramadı. Hemen hastaneye koşan adam, boğazına takılan cismin çıkarılması için 5 saat çaba gösterdi. 

Faruk isimli vatandaş, yediği ekmeğin içinde bulunduğunu iddia ettiği cismin çıkarılması için gittiği ilk hastanede bir şeyi olmadığı gerekçesiyle evine gönderildi. Tomografi çekilmesine karşın vatandaşın boğazına takılan 5 santimetre büyüklüğündeki cismi bulamayan hastanenin "Ekmeğin sert kısmı tahriş etmiştir. Bir şeyin yok." dediği vatandaş, eliyle yokladığında yabancı cismi hissettiği için başka bir hastaneye gitme kararı aldı. 

30 yaşındaki vatandaşın başvurduğu ikinci hastane farklı şekilde bir tomografi daha çekti ve boğazına takılan yabancı cisim tespit edildi. Acil servis vatandaşı kulak burun boğaz servisine sevk etti. Durumunun acil olduğunu ve nefes almakta zorlandığını söyleyen vatandaşın birlikte hastaneye başvurduğu yakının da tepkisi üzerine, yediği ekmekten çıkan yabancı cismin boğazına takıldığı vatandaş operasyona alındı. 

Doktorlar gerçekleştirdikleri küçük operasyonla vatandaşın boğazına takılan cismi çıkardı. Çıkarılan cismin bir tel parçası olduğu ve muhtemelen fırında temizlik için kullanılan tel fırçaların bir parçası olduğu görüldü. Boğazından tel parçası çıkarılan vatandaş, ekmeği ailesi ile bilikte yediklerini hatırlatrak, söz konusu cismin çocuğunun boğazına da takılabileceğini dile getirdi.

Çocuğunun boğazına takılması durumunda bunu farketmekte geç kalınırsa çocuğuna büyük zarar verebilme ihtimalini de ifade eden talihsiz vatandaş, yetişkin olmasına karşın bu cisim yüzünden günlerdir boğaz ağrısı çektini dile getirdi. 30 yaşındaki vatandaş olaydan pskolojik olarak da etkilendiğini dile getirerek, olaydan sonra ekmek yemekten korktuğunu ve bir daha ekmek almadığını ifade etti.