Türkiye’de artan konut fiyatlarına karşı vatandaşların rahatça ev sahibi olmalarını sağlayacak devlet destekli kredi paketleri açıklanmaya başladı. Bu kapsamda Hazin ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Yeni Evim konut kampanyasında yüzde 0,69 faiz oranları ve 15 yıl vade dikkat çekiyor.

Devlet destekli konut kredisinden yararlanmayacak birçok kişi ise son dönemde açılan kredi musluklarından yararlanmak için bankaların konut kredisi faiz oranlarını araştırmaya başladı. En uygun konut kredisi faiz oranları ve ödeme koşullarının ise hangi bankalarda odluğu araştırılıyor.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

yeni-evim-konut-kampanyasindan-yararlanamayanlar-bu-kredileri-tercih-ediyor-iste-bankalarin

Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

Yeni yılda bankaların konut kredisi faiz oranları güncellendi. Orta gelirlileri ev sahibi yapacak kredi kampanyasından faydalanamayan birçok kişi ise en uygun konut kredilerini araştırmaya başladı. 2023 Ocak ayı itibariyle en uygun konut kredisi faiz oranları ise şöyle:

  • Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi: %1,29
  • Türkiye İş Bankası Ev Kredisi: %2,05
  • Akbank Konut Kredisi: %1,99
  • Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi: %1,20
  • HSBC Çevre Dostu Konut Kredisi: %1,99
  • ING Bank Konut Kredisi: %1,44

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Türkiye’de bankacılık sektörünün önde gelen üç kamu bankası devlet destekli konut kredileri ve diğer normal kredi kampanyaları ile en uygun faiz oranlarını sunmaya devam ediyor. Avantajlı faiz oranlarından yararlanmak isteyenler için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank birinci el konut alımları için uygun oranlar sunuyor.

Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi kampanyası ile sıfır konutlarda geçerli olmak üzere yüzde 1,20 faiz oranları ile 120 ay vadede kredi kullandırılacak. Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi ise 1. el konutlar için yüzde 1,20, ikinci el konutlarda ise yüzde 1,29’dan başlayan faiz oranları ile sunulmaya devam ediyor. Ziraat Bankası Konut Kredisi ise yüzde 1,36 faiz oranları ile sunulacak