Türkiye gündeminde uzun süredir yer alan konulardan birisi de promosyon ödemeleri olurken promosyon anlamında ödemelerin yavaş yavaş duyurulması ile birlikte özellikle de kamu çalışanlarının alacağı promosyon ödemeleri yakından takip ediliyor. 

Maaş promosyonları konusunda ilgi ve merak büyük olurken vatandaşlar personeller için yapılan promosyon anlaşmalarını yakından takip ediyor. Bankalar tarafından emekli vatandaşlara sağlanan promosyon ödemeleri 10 bin TL'yi bulurken şimdi de o kurumda çalışan personellere 200 bin TL promosyon ödemesi yapılacağı duyuruldu. 

PROMOSYONDA REKOR ÖDEME

Maaş ödemeleri noktasında kamu ve bankalar arasında sözleşmeler açıklanmaya devam ederken milyonlar promosyon ödemesi anlaşmalarını yakından takip etmeye devam ediyor. Personel promosyon ödemelerine bir yenisi daha eklenirken Türkiye'nin en prestijli markasından çalışanlarına rekor seviyede ödeme yapılacağı bilgisi geldi. 

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

Türk Hava Yolları’nda belli olan prim ödemeleri promosyon anlaşmalarında bir rekora imza attı. Kaptan, pilot ve başkanlara  200 bin lira prim ödemesi yapılacağı duyurulurken  Kabin amirlerine 70 bin TL, kabin ekiplerine ise 60 bin TL’lik ödeme yapılacak. Kadrolara göre yapılan prim ödemeleri şu şekilde belirlendi;

  • Kabin memurlarına 60 bin TL
  • Cadet’lere 25 bin TL
  • Uzman altı personele 40 bin TL
  • Uzman personele 50 bin TL
  • Kabin amirlerine 70 bin TL
  • Müdür ve yardımcı pilotlara 150 bin TL
  • Kaptan pilot ve başkanlara 200 bin TL

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası tarafından yapılan açıklamada “Primler arasındaki uçurumlar bu konu hakkında yapılan açıklamalarda bahsedilen adalet kavramından uzak olunduğunu göstermiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Daha fazla promosyon gelişmesinden haberdar olmak için haberiyakala.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.