Japon otomobil devi Toyota’dan güçlü hamleler gelmeye devam ediyor. Toyota Corolla modelinin adını SUV sınıfına da yazdırmayı başaran modelinin teknik özellikleri kadar fiyatı da dikkat çekti. Toyota Corolla Cross Hybrid modelinin Türkiye’ye gelmesinin ardından detayları birçok kişiyi şaşırtmayı başardı. 

Otomotiv sektörünün yeni trendlerine uygun olarak SUV modellerine ağırlık vermeye başlayan Toyota, geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye’de tanıtımı gerçekleştirilen Yaris Cross’un ardından şimdi de Corolla Cross için harekete geçti. 2022 Toyota Corolla Cross Hybrid modelinin fiyatı ve özellikleri nihayet belli oldu. 

TOYOTA COROLLA CROSS TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

yeni-toyota-corolla-cross-hybrid-modelinin-fiyati-dikkat-cekti-toyota-corolla-cross-fiyati (2)

Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

Toyota’nın dikkat çeken yeni Corolla Cross Hybird modeli, 5. nesil hibrit teknolojisiyle dikkat çekiyor. Giriş seviyesindeki Flame versiyonu, 17 inç alaşım jantları ve elektronik park freni ve geri görüş kamerası ve daha pek çok farklı özelliği bir arada sunmayı başarıyor. 

5. nesil hibrit teknolojisi sayesinde daha hafif ve kompakt bir hale gelen araç, liyum – iyon batarya ile yüzde 14 daha hafif, yüzde 15 daha yüksek çıkışa sahip. Elektrik motoru ve benzinli motoru kombine eden 1.8 litre hibirt sistem, 140 HP güç ve 185 Nm tork üretimine sahip. Panoramik cam tavanı ve geniş bagaj hacmi ile tasarımda da beklentileri karşılayan model dikkat çekti. 

TOYOTA COROLLA CROSS HYBRİT FİYATI 

yeni-toyota-corolla-cross-hybrid-modelinin-fiyati-dikkat-cekti-toyota-corolla-cross-fiyati (3)

Toyota’nın yeni Corolla Cross Hybirt modeli hem sahip olduğu teknik özellikler hem de fiyatıyla büyük bir ilgi gördü. Türkiye’de satışa sunulan aracın fiyatı ise son dönemde otomobil fiyatlarında yaşanan artışlara da bağlı olarak bir hayli yüksek görüldü. 

2022 Toyota Corolla Cross Hybrid modelinin fiyatı 900 bin TL’den başlıyor. Lansmana özel fiyatı ise 835.000 TL olarak sunuldu. Tasarımı ve teknik detayları ile beklentileri karşılayan modelin büyük ses getirdiği ifade ediliyor.