Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli aracı olarak lanse edilen TOGG için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Mart ayında yollara inmesi beklenen TOGG’un seri üretimine ise 29 Ekim’de başlanması hedefleniyor. Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise konuya ilişkin önemli ipuçları verdi. 

TOGG hakkında herkes tarafından merak edilen başlıca unsur ise TOGG fiyatı oldu. TOG fiyatını merak edenler için net konuşan Bakan Varank, TOGG fiyatına ilişkin yaptığı açıklama sonrasında gündemde yeni bir tartışma da başladı. 

TOGG FİYATI NE KADAR OLACAK?

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında 29 Ekim’de seri üretime başlayacağı duyurulan TOGG birçok kişide heyecan yarattı. TOGG hakkında önemli açıklamalar yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gazetecilerin TOGG’un fiyatının ne kadar olacağını sormasının ardından yaptığı açıklama ise gündem oldu. 

LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı

C sınıfı SUV araçlarla aynı fiyatta olacağını ifade eden Bakan Varank, TOGG’un bir özel sektör yatırımı olduğunun altını çizdi. Şirketin ise fiyat politikasının C sınıfı SUV ile piyasaya çıkacakları için buna göre belirleneceğini ifade etti. 

TOGG NE ZAMAN ÇIKACAK? 

yerli-elektrikli-otomobil-toggun-fiyati-ortaya-cikti-bakan-varank-ipucunu-verdi-peki-togg-f

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında 29 Ekim 2022’de seri üretime başlaması planlanan TOGG’un Mart ayında yollara çıkması bekleniyor. Kısa süre içinde piyasada yerini alması beklenen TOGG, Bakan Varank’ın açıklamasının ardından fiyat ipuçlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Mart ayında yollara çıkması beklenen TOGG hakkında gelen yeni detaylar ise tartışma yarattı.  

C SINIFI SUV FİYATLARI NE KADAR?

Bakan Varank’ın TOGG fiyatına ilişkin verdiği ipucu sonrasında C sınıfı SUV araç fiyatları araştırılmaya başladı. Söz konusu segmentte şu an için piyasada en ucuz sıfır araç 459 bin liradan başlayarak 950 bin liraya kadar çıkıyor. TOGG fiyatı hakkında yapılan yeni açıklamalar sonrasında görülen fiyatlar ise tartışma yarattı.