Ülkemizin milli gururlarından birisi olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un seri üretimi için geri sayım başladı. Togg gelişmelerini yakından takip eden tüketiciler, yerli aracın satış fiyatını öğrenmeye çalışıyorlar. 

YERLİ OTOMOBİLİN SERİ ÜRETİMİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Türkiye’nin yerli ve milli gururlarından birisi olan doğuştan elektrikli otomobil Togg hem yerli hem de yabancı basında büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Sene başından bu yana hem yurtiçinde hem de yurtdışında sergilenen ve hem tüketicilerin hem de sektör temsilcilerinin yoğun ilgileri ile karşılaşmayı başaran Togg, yeni gelişmeler ile adından söz ettiriyor. 

Bir süredir çeşitli testlerden geçen ve girdiği her testten de başarılı bir şekilde çıkmayı başaran yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için geri sayım başladı. Çalışmaları hızla devam eden yerli otomobil, 29 Ekim tarihinde resmen açılacak olan Gemlik Tesisi’nde seri üretime geçecek. 

TOGG’UN SATIŞ FİYATINA İLİŞKİN YENİ TAHMİN!

yerli-otomobil-togg-icin-geri-sayim-basladi-togg-kac-tlden-satisa-sunulacak (2)

Gelişmiş teknoloji ile tasarlanan ve hayvan dostu olması ile de sektörün öncülerinden birisi olmaya hazırlanan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, ülke vatandaşlarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Akaryakıt fiyatlarının bütçeleri sarsa düzeylere ulaşması ile birlikte elektrikli otomobil pazarını yakın takibe alan vatandaşlar, yerli otomobilin satış fiyatının belli olup olmadığını merak ediyorlar. 

Geçtiğimiz aylarda Togg’a ilişkin yapmış olduğu bir açıklamada hiçbir büyük firmanın satış öncesi fiyat açıklamasında bulunmadığı gibi Togg için de bir fiyat açıklamasının yapılmasının mümkün olmadığını belirten CEO Gürcan Karakaş, Togg’un fiyatını pazarın belirleyeceğine dikkat çekmişti. Ancak son yaşanan gelişmelerden sonra yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un satış fiyatına ilişkin tahminler gelmeye başladı. 

Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

Bir süre önce Togg vesilesi ile yapılmış olan elektrikli otomobil vergi düzenlemesinde, satışa çıkacak olan C segment SUV aracın yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer alacağı tahmin edilmişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalarda bu tahmin doğrulandı. Yüzde 10’lük ÖTV diliminin doğrulanmasından sonra yerli otomobilin en fazla 900 bin TL’den satışa çıkarılacağı ileri sürüldü.

TOGG NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK!

Ekim ayı içerisinde seri üretimine geçilecek olan yerli otomobil Togg’un, 2023 yılının mart ayında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.