Normal şartlarda her senenin ocak ve temmuz aylarının başlarında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan 6 aylık enflasyon verisi doğrultusunda zamlanan tütün ürünleri, 2022 yılının enflasyonist hareketleri sonucunda peş peşe zamlar almıştı. Bir anda yükselen sigara fiyatları sebebi ile tütün tiryakilerinin bütçeleri ciddi anlamda sarsılırken sosyal medya üzerinden de bu durumu ilişkin sert tepkiler verilmişti.

Yeni yıla girilmesi ile birlikte birçok ürüne ve diğer hizmet başlıklarına yüksek oranlarda zamlar yapıldı. Bu durumun tütün ürünlerine nasıl yansıyacağı merak edilirken yetkililerden beklenen açıklama geldi. Açıklanan sigara zammı oranı ile birlikte en düşük sigara 32 TL’den satışa sunulurken tiryakilerden bu duruma karşı tepkiler geldi.

Açıklanan sigara zammı oranı halen gündemden düşmemeye hatta bazı siyasilerinde tepkilerine sebep olmaya devam ederken yetkililerden indirim açıklaması geldi. Geçtiğimiz gün açıklanmış olan 1 TL’lik indirimin ardından tekrar bir açıklama yapan Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, bir gruba daha indirim geldiğini ifade etti.

BİR GRUBA DAHA İNDİRİM GELDİ!

yetkili-isim-acikladi-bir-sigara-grubundan-daha-indirim-haberi-geldi (2)

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yayınladı. Söz konusu paylaşımında sigara tiryakilerine seslenen Dündar, daha önce açıklanmış olan 1 TL’lik indirimin ardından bir gruptan daha indirim haberi geldiğini belirtti. Söz konusu yeni açıklamanın da 1 TL’lik indirimi içerdiğini belirten Dündar, ilgili sigara grubunu paylaşmadı.

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

AYBAŞ AÇIKLAMIŞTI!

Resmi Twitter hesabı üzerinden sık sık paylaşımlarda bulunan ve sigara ile alkol ürünlerine gelen yüksek oranlı zamları eleştiren Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, 12 Ocak tarihinde yapmış olduğu paylaşımda 4 TL’lik sigara zammı kararında 1 TL’lik geri çekilmenin olduğunu ifade etmişti. Aybaş, indirimin yansımış olduğu sigara grubunu da belirtmiş ve paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı: “JTI firması yarından (13 Ocak) itibaren bazı sigara fiyatlarını 1 TL geri çekti.”