Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

Giderek popülerleşen ve gündelik hayatı nerede ise yönetecek pozisyona gelen sosyal medya uygulamaları, abone sayılarını günden güne arttırmaya devam ediyor. Ana akım medyada yayınlanan içerikleri artık ilgi çekici bulmayan ve RTÜK’ün izletmekte direttiği içeriklere bağlı kalmak istemeyen milyonlarca tüketici, rotasını yeni dönemin dijital içeriklerine çevirerek alışkınlıklarını değiştiriyor. 

Bugün hem Türkiye’de hem de dünya genelinde birçok dijital platform faaliyet göstermeye devam ederken yıllardır milyonlarca kişinin odağında olan Youtube da yeni platformlar ile daha iyi şekilde rekabet edebilmek adına kendisini güncelleme kararı aldı. Ay başında yeni güncellemeleri ile gündeme gelen dijital platform, bu kez de sayfa kullanımında yapmış olduğu değişiklik ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Youtube yönetimi, milyonlarca abonesini yakından ilgilendiren yeni özellikleri paylaştı. 

ÖNCE BUTONLAR DEĞİŞTİ!

youtube-kullanicilarini-sevindiren-degisiklik-yeni-ozellikler-erisime-acildi-artik-3-sekme (2)

Günden güne dijitalleşen gündelik hayat akışına seneler öncesinde öncülük etmiş olan platformlardan birisi olarak faaliyet göstermeye devam eden Youtube, yeni döneme ayak uydurabilmek ve hem kullanıcı sayısını arttırmak hem de mevcut kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına çeşitli güncellemeler yaptı. Ay başında çeşitli yenilikleri duyuran Youtube, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ekim ayının başında Youtube’dan gelen açıklamaya göre sayfa tasarımında değişikliğe gidildiği bildirilmişti. Bu kapsamda önce buton tasarımını değiştiren şirket, sonrasında ise karanlık temayı düzenledi. 

YENİ ÖZELLİKLER KULLANIMA AÇILDI!

Buton ve karanlık tema tasarımının ardından yeni bir duyuru daha yayınlayan Youtube yönetimi, bu kez de sayfa kullanımına 3 yeni sekmenin eklendiğini açıkladı. Söz konusu sekmeler sayesinde Youtube yayıncılarının kanallarının daha iyi bir şekilde yönetileceğini ve içeriklerin daha düzenli olmasının sağlanacağını ifade eden şirket, yeni sekmeleri ve amaçlarını şu şekilde açıkladı:

  • Shorts sekmesi: Youtube içerik oluşturucuları tarafından hazırlanmış olan bütün kısa videolar, bu sekme altında toplanacak. 
  • Videolar sekmesi: Youtube içerik oluşturucuları tarafından hazırlanmış olan uzun ve klasik videolar, bu sekme altında toplanacak. 
  • Canlı yayın sekmesi: Bu sekmenin altında içerik oluşturucuları tarafından açılmış ve sonrasında da kaydedilmiş olan canlı yayınlar yer alacak.