Ziraat Bankası yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için özel bir kampanya duyurdu. Yabancı uyruklu vatandaşların Yuvam Hesabı açarak var olan birikimini Türk lirası üzerinden güvenilir ve yüksek kazanç oranı ile değerlendirebiliyor. AKS sistemi ile yurt dışında yaşayan TC vatandaşları ya da mavi kart sahibi olan yabancı uyruklu müşteriler bu fırsattan yararlanabiliyor. Yurt dışında oturma ya da çalışma izni bulunanlar bu kampanyadan yararlanabilir.

YUVAM HESABI NEDİR?

Kampanya süresi devam ederken bankada bulunan USD, GBP, CHF, EUR cinsi döviz hesabı bulunanlar Yuvam Hesabını kullanmaya başlayarak Türk lirasına çevrilip burada değerlendirmeye devam ediyor. Yuvam TL hesabı açıldığı andan itibaren belirlenmiş faiz oranı üzerinden hesapta bulunan para değerlenmeye başlıyor. Vade süresi devam ederken kur değişimlerinden kaynaklı oluşabilecek zarara karşı da korunuyor.

YUVAM HESABI NASIL KULLANILIR?

yurtdisinda-yasayan-turklere-ozel-birikimler-korunmaya-aliniyor-yuvam-hesabi-basvurusu-nasi (2)

Ziraat Bankası Yuvam Hesap kullanıcıları vade sonunda faiz oranı getirisi ile beraber yüksek kazanç elde ediyor. Eğer vade sonundaki faiz oran getirisi döviz kurundaki artış oranından düşük olursa döviz kurundaki artış yansıtılır.

YUVAM HESABI AVANTAJLARI NELERDİR?

ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor ÖSYM engelini aşan öğrenciler ev sahiplerine takıldı! Öğrencilere kiralık ev fiyatları cep yakıyor

TL vadeli mevduat hesabı kullanıcıları ana para ve kur farkına ilave olarak 3 aylık, 6 aylık, 12 aylık ve 24 aylık vadeli hesaplar için belirli bir yüzdelik oranında ek ödemede alabiliyor. Bu ek ödeme tutarı:

  • 3 aylık vadeli hesaplar için yıllık %1
  • 6 aylık vadeli hesaplar için yılda %2 
  • 12 aylık vadeli hesaplar için yılda %3 
  • 24 aylık vadeli hesaplar için ise yılda %4 faiz oranı üzerinden ek ödeme alabilir.

YUVAM HESABI AÇILIŞI NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankasının sunduğu Yuvam TL Vadeli Mevduat ürünlerinden tüzel ya da gerçek müşteriler yararlanabiliyor. Asgari bir faiz oranı uygulanıyor. Merkez Bankası'nın politika faiz oranı üzerinden bu belirleniyor. Vadeli hesap açılışı dövizin TL'ye çevrildiği gün itibariyle yapılabiliyor. Hesap açılışındaki alt limit 1000 TL'dir. Üst limit için herhangi bir sınırlama getirilmemiştir. Yuvam Hesabı açmak isteyenler 7/24 mobil bankacılık ya da internet şubesi üzerinden anında hesabı işletmeye başlayabiliyor. Sabah saat 10.00 ile 16.30 arasında şubeler üzerinden de hesap açılma işlemi yapılabiliyor. Yuvam TL vadeli mevduat hesabı içerisinden kısmi para çekme işlemi yapılamıyor. Yıllık olarak belirli bir oranda ek para ödemesi yapılıyor. Vade tarihinden önce yapılacak kapatmalarda herhangi bir kayıp riski bulunmuyor.