Havayolu taşımacılığı sektörünün lider markalarından biri olan Türk Hava Yolları ya da global adıyla Turkish Airlines, 2022 yılını çok sayıda kampanya ile geçirdi. Yeni yılda kampanyalarına devam eden Türk Hava Yolları, kampanyası kapsamında müşterilerinin yapacağı uçuşlarda indirimler ortaya çıkarmaya başladı. Bu kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) uçuşlarını indirim kapsamına alan Türk Hava Yolları, şartlarını duyurdu. 

Pek çok kampanyaya imza atmış olan Türk Hava Yolları, yeni kampanyası kapsamında KKTC uçuşlarına indirim yapılacağını resmi olarak ilan etti. Sadece 6 gün devam edecek olan kampanyayı yürürlüğe sokmuş olan Türk Hava Yolları, kampanya duyurusunda uçak biletleri için belirlenmiş olan indirim oranlarını da açıkladı.

TÜRK HAVA YOLLARI’NDA KKTC UÇUŞLARI YÜZDE 30 İNDİRİMLİ 

yuzde-30-indirimli-ucak-bileti-kampanyasiyla-kibrisi-gormeyen-kalmayacak (2)

Genellikle indirimden muaf tutulan ve kampanya kapsamına alınmayan KKTC uçuşlarına özel bir kampanya düzenlemiş olan Türk Hava Yolları hem Türkiye’den KKTC’ye hem de KKTC’den Türkiye’ye yapılacak olan uçuşları kampanya kapsamına dahil etti. Biletleme tarihini 10 – 16 Ocak 2023; seyahat tarihini ise 1 Mayıs – 30 Eylül 2023 olarak belirlemiş olan Türk Hava Yolları, kampanya duyurusunda şu ifadelere yer verdi: 

“Bu yaz ailenizle yapacağınız Kuzey Kıbrıs – Türkiye seyahatlerinizde her iki yöne %30 indirimle uçabilirsiniz! Biletinizi 10 Ocak 2023 – 16 Ocak 2023 arasında alın; hem Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla %30 indirimli uçmanın tadını çıkarın hem de sıcacık bir tatilin keyfine varın.”

LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı LGS'de 47 imam hatipli öğrenci 500 tam puan aldı

UÇUŞ İNDİRİMİ YALNIZCA EKONOMİ SINIFI BİLETLERE 

Kampanya kapsamında soyadı tutan en az üç kişinin bilet alması halinde indirimi uygulayacağını bildiren Türk Hava Yolları, kampanyanın ekonomi sınıfı (economy class) biletlerinde geçerli olacağını açıkladı. U, W, P ve V sınıflarının kampanyaya dahil olmadığını bildiren Türk Hava Yolları, indirimin aynı rezervasyon kaydında bulunan tüm yolcuların aynı soyadı taşıması durumunda yapılacağını belirtti. 

Mobil uygulaması, web sitesi, satış ofisleri ve yetkili acentelerden düzenlenen biletler için kampanyayı geçerli kılan Türk Hava Yolları, bebek yolcuların kampanya kapsamında indirimden yararlanamayacağını bildirdi. Aynı rezervasyon numarası altında en fazla dokuz yolcunun bulunabileceğini belirten Türk Hava Yolları, indirimin vergi, harç ve diğer ücretlerden çıktıktan sonra net tutar üzerinden uygulanacağını ilan etti.