Kamu sektörünün güçlü isimlerinden birisi olan ve senelerdir bankacılık sektöründe faaliyet gösteren Ziraat Bankası, yeni dönemin ağırlaşan ekonomik şartları karşısında tüketicilerin yanlarında yer almayı ihmal etmedi. Bu kapsamda sene başından bu yana hem kart kampanyaları hem de finansman destekleri ile tüketicilerin bütçelerini ferahlatmaya çalışan Ziraat Bankası, son olarak tüketici kredisi ürününün faizlerini de güncellediğini duyurdu. 

Kamu bankası olmasının vermiş olduğu avantajı kullanarak kredi ürünlerinin faizlerini sektöre göre daha düşük seviyelerde tutan Ziraat Bankası, aralık ayının sonuna kadar geçerli olan ihtiyaç kredisi faiz oranlarını duyurdu. Banka, ilgili ürününden yararlanmayı düşünen tüketicilere fikir olması için de ürünün örnek hesaplama tablolarını yayınladı. 

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARINI GÜNCELLEDİ!

Kamu bankasının resmi internet sitesi aracılığı ile yayınlanan ve eğitim ve tatil harcamaları ile diğer harcamaların karşılanması için kullanılabilecek olan tüketici kredisi, sektörde dikkat çekmeyi başardı. Banka, kredi borcunun 36 aya kadar taksitlendirilebilmesine imkan tanıdığı tüketici kredisi ürününün detaylarını paylaştı. 

18 yaşın üstünde olan ve bankacılık performansı düşük olmayan tüm tüketicilerin başvurularına açık olan ihtiyaç kredisi ürününün başlangıç faizini yüzde 1,89 olarak güncellediğini duyuran Ziraat Bankası, kredi ürünün üst limitini başvuru sahibinin borç ödeme performansına göre belirleneceğini ifade etti. 

ZİRAAT BANKASI TÜKETİCİ KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

ziraat-bankasi-ihtiyac-kredisinde-faizleri-guncelledi-gunde-35-tllik-odeme-sozune-25-bin-tlziraat-bankasi-ihtiyac-kredisinde-faizleri-guncelledi-gunde-35-tllik-odeme-sozune-25-bin-tl (2)

Başlangıç faizini yüzde 1,89 olarak güncellemiş olduğu tüketici kredisi ürünü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ziraat Bankası, 2023 yılına girmeden hemen önce söz konusu ürününe ilişkin örnek hesaplama tablolarını yayınladı.

Örnek hesaplama tablosu- 1:

Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor
  • Kredi tutarı: 25 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,99
  • Aylık taksit tutarı: 1.059,28 TL

Örnek hesaplama tablosu- 2:

  • Kredi tutarı: 10 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,89
  • Aylık taksit tutarı: 415,53 TL