Konut kredilerinde bankaların faiz oranları ev sahibi olmak isteyenlere cazip seçenekler sunmaya başladı. Köklü kamu bankalarından Ziraat Bankası, yüzde 1,20 faiz oranları ile kredi fırsatını duyurdu. 

İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar

Emlak sektöründe fiyatların artmasının ardından gelen uygun faiz oranları sayesinde aylık düşük taksit ödeyerek vatandaşların rahatça ev sahibi olması sağlanacak. Sıfır konut satın alımlarında geçerli Ziraat Bankası düşük faizli konut kredisi sayesinde piyasaların yeniden canlandırılması hedefleniyor. 

200 BİN LİRA KONUT KREDİSİNDE EN CAZİP ORANLAR!

ziraat-bankasi-konut-kredisinde-dugmeye-basti-sifir-konutlarda-faiz-orani-sadece-yuzde-120 (2)

Ziraat Bankası’nın Sıfır Konut Kredisi kapsamında düşük faiz oranları ile vatandaşların cazip kredi seçeneklerinden yararlanması sağlanıyor. Yüzde 1,20 faiz oranlarının uygulandığı kredi kapsamında 120 aya kadar vade seçenekleri ve uygun geri ödeme planları sunuluyor. 

Sıfır Konut Kredisi ile 200.000 TL kredi tutarı için yapılan örnek hesaplamaya göre 120 ay vadede yüzde 1,20 faiz oranları uygulanıyor. Söz konusu hesaplamada aylık taksit oranı ise 3.153 TL olarak belirlendi. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere özel kredi olanaklarından yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranları birçok kişinin ev sahibi olmasını sağlamayı hedefliyor. Özellikle son yıllarda enflasyondaki artış ve konut fiyatlarının fahiş şekilde yükselmesinin ardından uygun finansman arayışında olanlara avantajlı fırsatlar sunulacak. 

Azami 120 ay olarak belirlenen vade süresinde sıfır konutlar için yüzde 1,20 faiz oranları uygulanıyor. Sıfır veya ikinci el konut alımlarına yönelik farklı oranlarda sunulacak kredilerden yararlanmak isteyenler için avantajlı seçenekler sunuluyor. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası’nın bireysel konut kredisi fırsatlarından yararlanmak isteyenler başvuru için gerekli belgeler ile banka şubelerinden başvurularını yapabilmektedir. Avantalı oranlara sahip konut kredisi için başvuru formu, nüfus cüzdanı, çalışma durumuna göre gelir belgesi ve talep edilecek diğer belgeler ile hızlı işlem yapılabilmektedir.