Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıktı. Bazı kadroların yurt genelinde boşta olduğunu belirten kamu bankası, bazıları için ise belirli iller duyurdu. 

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIMI İLANI EKİM 2022

Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

Sene başından bu yana pek çok farklı kategori altında düzenlemiş olduğu avantajlı kampanyaları ile gündeme gelen Ziraat Bankası, bu kez de iş arama sürecinde olan vatandaşlar için müjdeli bir duyuru yayınladı. Banka, resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olduğu duyuruda, kurumun farklı birimlerinde istihdam etmek üzere toplamda bin 930 yeni personel alınacağını bildirdi.

Eksik kadrolarını belirleyerek 2022 personel alımı ilanını yayınlayan Ziraat Bankası, alımların yapılacak olduğu kadroları duyurdu. Kamu bankası söz konusu boş pozisyonları ve pozisyonlarda görevlendirilecek olan personel sayılarını şu şekilde sıraladı:

  • Servis görevlisi: 300 kişi (Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa)
  • Uzman yardımcısı: 100 kişi (İstanbul)
  • Servis görevlisi: 1.500 kişi (yurt geneli)
  • Müfettiş yardımcısı: 30 kişi (İstanbul)

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

ziraat-bankasi-personel-alimi-ilanini-yayinladi-1930-kisi-kurum-bunyesinde-istihdam-edilece (2)

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan ve 3 farklı kadroda toplamda bin 930 yeni personeli istihdam edeceğini bildiren Ziraat Bankası, her bir pozisyon için farklı başvuru şartları yayınladı. Banka, ilgili pozisyonlar için genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmasını ve pozisyonu bağlayan bölümlerden mezun olunmasını şart koşarken tüm adayların daha önce Ziraat Bankası mülakatlarından elenmemiş olmaları gerektiklerini bildirdi.

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI 

Yeni döneme ilişkin personel alımı ilanını yayınlayan Ziraat Bankası, boş kadrolar için yapılacak olan personel istihdamlarında hem yazılı hem de sözlü sınav kriterlerini değerlendirmeye alacağını bildirdi. Sınav başvurusu için İstanbul Üniversitesi’nin Ziraat Bankası sitesini işaret eden kamu bankası, buradan sınav başvuru formunun doldurulması gerektiğini, belirtti. 

Sınav başvuru formunu doldururken en fazla 6 ay önce çekilmiş olan vesikalık bir fotoğrafın da sisteme yüklenmesi gerektiğini belirten Ziraat Bankası, form doldurma işleminin ardından online olarak sınav giriş ücretinin yatırılması gerektiğini ifade etti.