Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan maaş ödemeleri protokolü, emekli müşteri sayısını arttırmak isteyen bankaların kendi promosyon kampanyalarının temelini oluşturmaktadır. Kamu kurumu tarafından belirlenmiş olan alt tutarların üzerine kendi işletim politikaları kapsamında belirlemiş oldukları ek tutarları ekleyen bankalar, 3 yıl kalma sözü veren emeklilere maaş harici ödeme yapmaktalardır. 

Sene başında yeni yıla ilişkin promosyon kampanyalarını duyuran bankalar, artan enflasyon karşısında promosyon tutarlarını toparlayabilmek adına nerede ise her ay güncelledikleri promosyon kampanyaları ile emekli vatandaşların karşılarına çıktı. Ancak özel bankaların 10 bin TL’ye varan ek ödeme kampanyalarına karşın kamu bankalarından herhangi bir güncelleme haberinin gelmemesi, maaşlarını devlet bankasından almak isteyen emekli vatandaşları oldukça mağdur etti.

Uzun süredir kamu bankalarının promosyon kampanyalarını güncellemelerini bekleyen emekli vatandaşlara, nihayet geçtiğimiz günlerde yeni bir çağrı yapıldı. Ziraat Bankası en son ocak ayında duyurmuş olduğu promosyon kampanyasını, güncellediğini duyurdu. 

Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor

ZİRAAT BANKASI’NDAN GÜNCEL PROMOSYON KAMPANYASI DUYURUSU!

ziraat-bankasindan-emekli-promosyonu-aciklamasi-iade-etmek-durumunda-kalmayacaksiniz-5-bin- (2)

Sektörün önde gelen bankalarından olan Ziraat Bankası, geçtiğimiz günlerde emekli promosyonu kampanyasını güncellediğini duyurdu. Kamu bankası yeni promosyon kampanyası kapsamında ödeyecek olduğu güncel tutarları şu şekilde belirledi:

  • SGK maaşı 3.500 TL ve altı tutarlarda olanlara: 3.000 TL
  • SGK maaşı 3.500- 7.500 TL aralığında olanlara: 3.500 TL
  • SGK maaşı 7.500- 10.000 TL aralığında olanlara: 4.500 TL
  • SGK maaşı 10.000 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 5.000 TL

Ziraat Bankası 2020 yılında imzalamış oldukları promosyon sözleşmeleri devam eden emekli müşterilerinin de yeni promosyon kampanyasına başvuru yapabileceklerini ve elden promosyon iadesi yapmalarına gerek olmadığını, kesintilerin sistemden otomatik olarak yapılacağını ifade etti.

ZİRAAT BANKASI’NIN PROMOSYON KAMPANYASINA NEREDEN VE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Ziraat Bankası’nın 5 bin TL üst limitli emekli promosyonu kampanyasına bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı kanalı ve banka şubeleri aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.