FED faiz artırımı kararları, Rusya- Ukrayna savaşı, tedarik problemleri, çip krizi ve daha pek çok alandan gelen sarsıcı haberler, ülke sınırlarımız içerisinde büyük ekonomik problemlerin gelişmesine sebep oldu. Hükümet yetkilileri artan enflasyon karşısında tüketiciler için çeşitli maaş iyileştirme kararları alarak ağır şartları bir nebze olsun tolere etmeye çalışsalar da durmadan yükselen enflasyon atılan tüm olumlu adımların kısa süre içerisinde etkinliklerini yitirmesine yol açtı. Bu durum vatandaşların nakit ihtiyaçlarının da günden güne artmasına sebebiyet verdi.

Gündelik en temel ihtiyaçlarını dahi karşılamak konusunda büyük bir sıkıntıya düşen tüketiciler, mevcut maaşları ile geçinememeye başladılar. Artan nakit ihtiyaçlarına karşı bankalara başvuru yapmak isteseler de yüksek faiz uygulamalarının getireceği ağır borç yükünün altına girmekten çekinen vatandaşlar, ceplerinde büyüyen delikler ile yaşamlarını sürdürmeye çalışırlarken beklenen uygun faizli kredi haberi kamu kurumu Ziraat Bankası’ndan geldi. 18 yaşın üstünde olan ve geliri olduğunu ispat eden her tüketicinin yeni kredi kampanyasından yararlanabileceğini belirten Ziraat Bankası, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

ziraat-bankasindan-ihtiyac-kredisi-destegi-gunde-27-tl-odeyerek-20-bin-tllik-ihtiyacinizi-k (2)

Sene başından bu yana hem yatırımcılar hem ihtiyaç sahipleri hem üreticiler hem de diğer tüketiciler için birbirinden avantajlı kart ve finansman kampanyaları geliştiren kamu kurumu Ziraat Bankası, bu kez de artan nakit ihtiyaçlarının uygun bir çerçevede karşılanabilmesi amacı ile yeni bir ihtiyaç kredisi ürünün duyurusunu yaptı. 

İhtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 36 aya kadar vade fırsatından yararlanma imkanı sunacağını belirten Ziraat Bankası, başlangıç faizini yüzde 1,79 olarak açıkladı. Banka kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan üst limitin, başvuru sahibinin ödeme performansına göre belirleneceğini ifade etti. 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

Ziraat Bankası yeni kredi kampanyasının örnek hesaplama tablolarını yayınladı.

Birinci hesaplama tablosu:

100 bin TL nakit desteği için Ziraat Bankası’ndan haber geldi! 100 bin TL nakit desteği için Ziraat Bankası’ndan haber geldi!
  • Kredi tutarı: 20 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 1,79 
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Taksit tutarı: 814,90 TL

İkinci hesaplama tablosu:

  • Kredi tutarı: 40 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 1,89 
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Taksit tutarı: 1.661,12 TL